۱۰ استخر روباز دیدنی (بخش دوم)

۱۰ استخر روباز دیدنی (بخش دوم)

با شروع فصل تابستان و آغاز گرما نگاهی می‌اندازیم به ۱۰ استخر روباز فوق‌العاده که به لحاظ معماری ارزشمندند. در بخش قبل ۵ استخر را بررسی کردیم و در این بخش به ادامه‌ی آنها می‌پردازیم.

۶) هتل سیمارق[1] | دفتر معماری ریچارد میر و همکاران[2]

این اولین پروژه است که در آن ریچارد میر به طراحی معماری و نیز معماری داخلی آن پرداخته است. روی بام این ساختمان یک استخر است که هم به عنوان فضایی برای جمع شدن و هم برای تفریح مورد استفاده قرار می گیرد.

۷) پاویون آلکس می[3] | آیکریو[4]

در تناسب با معماری بومی ساحلی این سایت پلان توسط موسس دفتر آیکریو لیونل اوهایون و دوست نزدیکش آلکس می به منصه‌ی ظهور رسیده است. این پاویون با کانسپت اسپا توسط یک سونا و یک حمام کامل شده است.

۸) خانه‌ی گواروژا[5] | دفتر ام کی [6]۲۷

این اقامتگاه با حال و هوای روستایی مرز بین بیرون و درون را به حد نهایت رسانده است. یک جفت نشیمنگاه  لانژ روی عرشه‌ی چوبی این استخر یک اتمسفر ایده‌آل برای لذت بردن از لوکیشن با شکوه این منطقه در میان جنگل انبوه را فراهم آورده است.

۹) هتل مولیتور پاریس[7] | دفتر معماری آلن دربس و آگنس نوئل[8]

این هتل که در سال ۱۹۲۹ ساخته شده است پس از گذشت سالها و در نیمه‌ی قرن به یک مکان متروکه و جایی برای هنرمندان گرافیتی و در شب برای اراذل و اوباش تبدیل شده بود. بازسازی این فضا توسط دفتر آلن دربس اکنون آن را به یک مکان پایدار تبدیل کرده است که یک استخر روباز در سایز المپیک را در خود جای داده است.

۱۰) هتل وان میامی[9] | استودیو میر دیویس[10]

برای بسیاری از مهمانان و مسافران لاکچری به معنای انتخاب است و این دقیقن چیزی است که استودیو میر دیویس در این هتل با چهار استخر شنای جداگانه ارايه داده است. مراجعان می توانند در آفتاب تابستان روی گروه‌های جداگانه که به گستره‌ی اقیانوس اطلس دید دارد به استراحت بپردازند.

 

۱۰ استخر روباز دیدنی (بخش یکم)

۷ استخر سرپوشیده‌ی جذاب در فضای داخلی

 

[1] Hotel Seamarq

[2] Richard Meier & Partners Architects

[3] Alex May’s Pool Pavilion

[4] ICRAVE

[5] Guarúja House

[6] Studio MK27

[7] Hôtel Molitor Paris

[8] Alain Derbesse Architects and Agence Nuel

[9] 1 Hotel Miami

[10] Meyer Davis Studio