۱۰ استخر روباز دیدنی (بخش یکم)

۱۰ استخر روباز دیدنی (بخش یکم)

با شروع فصل تابستان و آغاز گرما نگاهی می‌اندازیم به ۱۰ استخر روباز فوق‌العاده که به لحاظ معماری ارزشمندند.

۱) خانه‌ی [1]۱۹۵۱ | طراح مارسل بروئر[2]

 

یک نقاشی از الکساندر کالدر دیوار پشتی استخر روباز این ویلا که به سبک مدرن و با الهام از پیت موندریان در سال ۱۹۵۱ طراحی شده است را تزئیتن کرده است. به موازات نقاشی بخش بیرونی خانه دارای یک بالکن است که در بالای استخر قرار گرفته است.

۲) خانه‌ی آخر هفته[3] | طراح آندریاس مارتین لوف[4]

به صورت سنتی سوئدی ها به خانه‌های تابستانی روستیک علاقه دارند. آندریاس مارتین لوف می گوید به صورت شخصی و هم در دفتر کارش از کارهای معماری لاکچری خوشش نمی‌آید. ولی برخلاف این فکر او جذب این ایده شد که امکان وجود یک استخر بی نهایت که بازتابی باشد برای درختان کاج بیرون این خانه را بررسی کند. او می گوید: استخر این خانه بخش بزرگی از موفقیت آن است. شما باید کمی شیطنت داشته باشید و اهل ریسک باشید. برای استخری که کنار آن با کفپوش وینیل ارزان قیمت فرش شده است کمی جسورانه است که از صفحات استیل برای دو وجه کناری آن استفاده کنید.

۳) هتل محلی سوبریراس آلنتجو[5] | دفتر معماری تفکر آینده (فات)[6]

در کنار معماری متین برگرفته از سبک محلی پرتغالی این هتل بیشترین وجه جذاب آن طبیعت اطراف آن است که بکربودن خود را حفظ کرده است. علاوه بر ایوان‌های خصوصی معمار این دفتر میگوئل کوریا یک تراس با کفپوش سرامیکی را به آن اضافه کرده است که از رستوران و نشیمن به سمت استخر می رود. مسیرهای عبور بسیار ساده و مرتب آن وجه تمایر مشخصی با طبیعت اطراف آن دارد.

۴) خانه‌ی آخر هفته شارون بونه مازو[7] | دفتر معماری سی سی اس و دفتر طراحی داخلی موده[8]

این استخر حالتی آرام و طبیعی برگرفته از معماری ساحل غربی لوس آنجلس دارد. ناهارخوری روباز،‌ آشپزخانه و نشیمن آن به ایوانی مسقف راه دارد و در ادامه‌ی آن استخر قرار گرفته است.

۵) هتل آسبری[9] | دفتر معماری و طراحی کوزرسکی بونتی و آندا آندری[10]

این بخشی از پروژه‌ی بزرگ طراحی بخش تاریخی نیوجرسی است که در آن طراحان برای نشان دادن ذوق و زیبایی ذاتی منطقه با بودجه‌ی بسیار کم تصمیم گرفته‌اند که پرگولای کنار استخر را با یک داربست که توسط حصیر مسقف شده است سامان دهی کنند.

 

۷ استخر سرپوشیده‌ی جذاب در فضای داخلی

 

[1] 1951 House

[2] Marcel Breuer

[3] Weekend Home

[4] Andreas Martin-Löf

[5] Sobreiras-Alentejo Country Hotel

[6] FAT—Future Thinking Architecture

[7] Sharon Bonnemazou’s Weekend House

[8] CCS Architecture and MODE Interior Designs

[9] The Asbury Hotel

[10] Anda Andrei and Bonetti/Kozerski Architecture and Design