۱۰ خانه تعطیلاتی بسیار شگفت انگیز (بخش دوم)

۱۰ خانه تعطیلاتی بسیار شگفت انگیز (بخش دوم)

خانه‌های تعطیلاتی و ویلاهای آخر هفته از جذاب‌ترین موضوعات برای معماران و طراحان داخلی برای طراحی هستند. این پروژه ها به دلیل قرارگیری در فضاهای باز و داشتن ویو و منظره‌ی مناسب و همچنین باز بودن دست طراح در شکل دهی به فرم‌های معماری اکثرن خاص و تاثیرگذار می‌شوند. در ادامه‌ی بخش یکم به بررسی ۵ خانه‌ی دیگر می‌پردازیم.

۶) مهمانخانه‌ی کیپ کد | طراح حریری و حریری

دفتر معماری حریری اند حریری این مهمانخانه‌ی ۲۲۰ متر مربعی را برای اقامتگاه کیپ کد که در اصل توسط والتر گروپیوس موسس باوهاوس طراحی شده است ساخته‌اند. خواهران حریری و کارفرمایشان بسیار تحت تاثیر مانیفست مدرنیزم گروپیوس در ساحل ملی کیپ کد برای طراحی شهری بوده‌اند در نتیجه آنها طرحی انقلابی و در عین حال قابل زندگی برگزیده‌اند. گیسو حریری می‌گوید: برای ما مهم بود که به معماری مکان احترام بگذاریم در عین حال به سمت زمان خودمان قدم برداریم.

۷) کلبه‌ی تعطیلات استرالیایی | طراحی دفتر معماری اوکانر و هول

تعادل خوشایندی میان سادگی بی تکلف و پیچیدگی شهری در این پروژه که توسط طراحان آن برای خانواده‌ی خودشان در روستای بلیرگوری طراحی شده است به چشم می‌خورد. این خانه یک جفت سازه‌ی یک طبقه شامل یک خانه و یک استودیوی جدا از آن با رویکرد هوم‌آفیس با کاراکتر ساحلی روستایی تابستانی است.

۸) پنت هاوس دوبلکس | طراحی پندا | پیست اسکی

دفتر معماری پندا این پنت هاوس دوبلکس را در پیست اسکی ژانگ جیاکو در کوه‌های شمال بیجینگ طراحی کرده‌اند. پندا طبقه‌ی بالا را برای استفاده‌ی شخصی کارفرمایشان و طبقه‌ی پایین را برای مهمانانشان در نظر گرفته‌اند. دیوارها و سقف سفید این ویلای ۱۷۰ متر مربعی شما را به یاد سردی بیرون ‌می‌اندازد در حالیکه با سیستم گرمایشی تابشی این ویلا فضایی بسیار دنج و گرم پدید آمده است.

۹) کابین ساحلی هامپتونز | دفتر معماری باتس ماسی

این‌ خانه‌ی کوچک ۶۰ متری در آماگانست نیویورک تناسبات معکوس در اندازه‌ ایجاد کرده است که کار راحتی نبوده است. این پروژه در زمینی به ابعاد ۴ و نیم در ۶ متر ساخته شده است با این ضابطه که ارتفاع باید بین یک و هشت دهم تا هفت و شش دهم باشد. برای زیادکردن ارتفاع دیوارهای شیشه‌ای به لحاظ بصری کمک می کنند تا اتاق خواب ها بزرگتر به نظر برسند.

۱۰) خانه‌ی ساحلی اسکاتلندی | دفتر معماری دبلیو تی

کارفرماهای پروژه یک خانواده با دو بچه‌ی نوجوان یک خانه‌ی ساحلی برای تعطیلات و آخر هفته ها می خواستند. این خانه‌ی ۲۸۰ متری دو بال دارد که دو منظره‌ی ادینبرو و فانوس دریایی را قاب می‌کنند. معمار پروژه می‌گوید: همچنان که امواج بالا و پایین می‌روند رنگ‌های ساحل طلایی و آب را منعکس می‌کنند، برای اینکه این انعکاس ها را به چنگ‌ بیاوریم داخل خانه را تا حد امکان ساده و پاکیزه طراحی کردیم.

۱۰ خانه تعطیلاتی بسیار شگفت انگیز (بخش یکم)