۱۰ خانه تعطیلاتی بسیار شگفت انگیز (بخش یکم)

۱۰ خانه تعطیلاتی بسیار شگفت انگیز (بخش یکم)

خانه‌های تعطیلاتی و ویلاهای آخر هفته از جذاب‌ترین موضوعات برای معماران و طراحان داخلی برای طراحی هستند. این پروژه ها به دلیل قرارگیری در فضاهای باز و داشتن ویو و منظره‌ی مناسب و همچنین باز بودن دست طراح در شکل دهی به فرم‌های معماری اکثرن خاص و تاثیرگذار می‌شوند. در اینجا ما در دو نوشته به معرفی ده ویلای آخر هفته می‌پردازیم.

۱) پی یدا ترره | طراح آلساندرو ایزولا | ساحل میامی

آلساندرو ایزولا طراح معمار پروژه می گوید: ظاهر پروژه عمدا غیرمعمول طراحی شده است اما در درون خود حسی از طنز را دارد زیرا ما در میامی بیچ هستیم.   این خانه‌ی مینیمال ۱۵۰ مترمربعی یک دوخوابه‌ی چندمنظوره است که برای یک زوج و چهار فرزند آنها طراحی شده است. اتاق خواب اصلی یا مستر آن از دو اتاق تشکیل شده است که یکی از آنها به عنوان لانج یا فضای نشیمن خصوصی در نظر گرفته شده است. اتاق خواب نیز یک پلتفرم چرمی است. اتاق خواب کودکان نیز از دیوارها و کف های از چرم پوشیده ساخته شده است تا فضایی راحت برای بازی کودکان فراهم آورد.

۲) خانه قرن پانزدهمی کرواسیایی | طراح ریز رابرتز + ال ال سی پارتنرز و آنتونیو زانینوویچ

همکاری ریز رابرتز و همکاران با یک معمار اهل کیپ تاون آنتونیو زانینوویچ منجر به  بازسازی یک ویلای ۲۰۰ متری در ساحل دالماسیان کرواسی شده است. در این ویلا دیوارهای عمودی اصلی برداشته شده اند و اندود دیوارها برداشته شده اند در نتیجه درختان زیتون زیبای باغ و چشم اندازی از دریای آدریاتیک قابل رویت شده است. همچنین خرابه‌های یک ساختمان قدیمی در کنار آن به عنوان یک استخر شنا تغییر کاربری داده است. یک سنگ بسیار قدیمی نیز در سرویس بهداشتی به عنوان سینک دستشویی بازطراحی شده است.

۳) خانه‌ی آخر هفته هامپتونز | دفتر طراحی داخلی موده و دفتر معماری سی سی اس

شازون بونه مازو موسس دفتر طراحی داخلی موده و شوهرش یک ویلای ۵۰۰ متری با تم روستایی و آرام در عین حال لاکچری در واترمیل نیویورک طراحی کرده اند. منبع الهام آنها برای طراحی مسکونی های مدرنیستی ای است که بونه مازو از کالیفرنیای جنوبی در زمان کودکی اش به یاد می آورد و نیز خانه هایی که پدرش به عنوان مشاور املاک در کره جنوبی ساخته است.

۴) خانه‌ی مسافرتی ماربل فالز | دفتر معماری فلاتو و دفتر طراحی داخلی پلاس تو

همکاری این دو دفتر منجر به طراحی یک خانه‌ی مسافرتی معاصر و آرام در تگزاس شده است. ایده‌ی طراحی معماری بسیار ساده بود: یک خانه‌ی ۳ طبقه میان تپه و دریاچه که به یک میزان به زمین و آب احترام می‌گذارد. سازه ی خانه همه درباره‌ی ارتباط بین درون و بیرون است و جریان مداوم آنهاست. تنها ۲۵۰ متر از ۴۵۰ متر زیربنای خانه فضای داخلی است.

۵) خانه‌ی برکشایر | دفتر معماری تسائو و مک کاون

این خانه‌ی ۶۴۰ متری در آلفرد ماساچوست رو به مناظر دشت‌های برکشایر قرار گرفته است. معمار پروژه زک مک کاون می گوید: دو منظره‌ی مشخص مدنظر ما در طاحی بوده است، یکی از آشپزخانه در زمان صبحانه و دیگری از اتاق خواب هنگام بعدازظهر. برای نائل شدن به این هدف ما به این نتیجه رسیدیم که فرم خانه نمی تواند به طور معمول و مرتب باشد. در عوض خانه در مسیر خورشید طراحی شده است که یک فرم c را که نامتقارن است پدید آورده و به پنجره ها اجازه می دهد که هر کدام یک ویو و منظره‌ی واحد داشته باشند.

۱۰ خانه تعطیلاتی بسیار شگفت انگیز (بخش دوم)